blogger analytics
PreVital Somon Etli Kedi Islak Mama- İstanbul Pet Kuaför Salon Merkezi

PreVital Somon Etli Kedi Islak Mama

Paylaş
 

PreVital Somon Etli Kedi Islak Mama

Islak kedi maması denildiğinde kedi besleyenlerin aklına ilk olarak yaş kedi mamaları gelmektedir. Kavram olarak bir birlerini andırsalar da ikisi de birbirinden farklı mama çeşitleridir. Islak kedi mamalarının üretimde geçtiği aşamalar diğer mama çeşitlerine göre çok daha farklı ve uzun bir süreçtir. Mamanın içeriğinde yer alan bazı maddelerin jel ve su eklentileri ile birbiriyle iyice harmanlanarak ezilip, püre haline getirildikten sonra kedinin yiyebileceği aşamalara getirilmektedir. Islak mamalar katılaştırılma işlemine girdikten sonra, bıçakların yardımı ile küp küp kesilerek doğranır ve konserve içeriğine sıkıştırılır.

 

Islak kedi mamaları içeriğinde fazla olmayan besin maddeleri ile kedinizi bir günde ki öğün ihtiyacını karşılayamayacaktır. Bu neden ile kedinizi beslerken yanında ekstra bir mama çeşidi ile de takviye etmeyi unutmayınız. Islak kedi mamaları kullandıktan sonra ki saklama koşullarımıza dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü kuru mamalara göre çok daha farklı olanaklar altında saklanması gerekmektedir. Kutusu açılmamış olan bir ıslak mamayı normal oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Ancak kutusunu açtıysanız buzdolabında ağzı kapalı olacak şekil de en fazla 24 saat muhafaza edebilirsiniz.

 

PreVital Somon Etli Kedi Islak Mama ürününü inceleyecek olursak, 100 gramlık ölçüsü ile piyasada yer aldığını belirtmek isteriz. PreVital markasının tüm ürünlerinde olduğu gibi, PreVital Somon Etli Kedi Islak Maması ürününde de kaliteli ham maddeler kullanılmıştır. PreVital Somon Etli Kedi Islak Maması eşsiz lezzeti ile kedinizin asla karşı koyamayacağı bir beslenme öğünü olarak listenizde yer alacaktır. PreVital Somon Etli Kedi Islak Mamalarını kedinizin ağırlığına göre gün de 2 – 4 paket mamadan verebilirsiniz. PreVital Somon Etli Kedi Islak Mamasını poşetinden çıkardıktan sonra maksimum 12 saat içerisinde kedinizin tüketmesini sağlamalısınız.

 

Aksı takdir de ürün bozulmaya başlayacaktır. Ağzı açılan PreVital Somon Etli Kedi Islak Mamasını da ağzını kapatarak buzdolabında 24 saat bekletip tekrar kedinizin acıktığında beslenmesini sağlayabilirsiniz. PreVital Somon Etli Kedi Islak Maması kuşbaşı doğranmış et görüntüsündedir. Bu özelliği ile kedinizin beslenmesinde çok daha faza yararlı olacaktır ve severek yemesine yardımcı olacaktır. PreVital Somon Etli Kedi Islak Mamasını analiz olarak değerlendirecek olursak, yüz de 82 oranında nem, yüz de 7 oranın da protein ve yüz de 4,5 oranın da yağ olduğunu göreceksiniz. PreVital Somon Etli Kedi Islak Mamaları 2,5 Türk lirası ile 15 Türk lirası arasında içeriğindeki maddeler ve boyutuna göre farklı fiyatlar göstermektedir.

 

PreVital Somon Etli Kedi Islak Mamalarını pet shoplardan, alışveriş merkezlerinden veya çevrenizde böyle bir yerden alma imkânınız yoksa internet sitelerinden kolaylıkla alabilirsiniz. Ancak mama siparişini internetten verirseniz hasar gören, yırtılan, ezilen mamaları kedinize yedirmenizi tavsiye etmiyoruz. Ürünü aldığınız yere geri iade etmenizi öneriyoruz. Erkek kedilerin idrar yolu enfeksiyonları dişi kedilere göre çok daha fazla görüldüğünden, ıslak kedi maması tüketmeleri çok daha faydalı olacaktır. Çünkü kediniz gün boyu su kaybedeceğinden geriye tekrar bünyesinin su kazanması gerekecektir.

PreVital Somon Etli Kedi Islak Mama

Islak kedi maması ile beslenmesine devam ederse kediniz bu su ihtiyacını ıslak mamadan almış olacaktır. Buzdolabında saklayıp direk olarak kedinizin önüne koyarak beslenmesini beklemeyiniz. Kedinizin öğün vakti yaklaşmadan PreVital Somon Etli Kedi Islak Mamayı dolaptan çıkarıp oda sıcaklığında bekletip kedinize veriniz. PreVital Somon Etli Kedi Islak Mamasının veya diğer ıslak mamaların içeriğinde yaklaşık % 70, % 85 oranında su bulunmaktadır. İçeriğinde ki etler, normal et mamaları değildir. Hayvanın organlarının sulu hale getirilmiş değerleridir.

Bu yazı 131 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak