blogger analytics
Proline Kedi MamasıProline Kedi MamasıProline Kedi Maması

Proline Kedi Maması

Paylaş
 

Proline Kedi Maması

Kendi yiyeceğimiz besinlerin, paketli ürünlerin içerisinde ne var, hangi besin gruplarına hangi proteinlere hangi vitaminlere yer verilmiş, sağlık için faydalımı yoksa zararlımı diye hep araştırırız. Bu durum kedilerimizin yedikleri onlara vereceğimi mamalar içinde gereklidir. Yaş mama mı yoksa kuru mamamı vermeli konusu her veterinere, her kedi besleyene göre değişim göstermektedir. Kimi kedi besleyen kişi yaş mamayı tercih eder, kimisi kuru mama her zaman iyidir der;veterinerler bile bu konuda uzlaşma sağlayamamıştır. Aslında doğru olan kediniz ne yer, ne sever, hangi mamayı daha çok tüketiyor, içerinde ne olsun istiyor, mamayı yedikten sonraki hareketliliği ne durumda, dışkısını yapabiliyor mu? böbreklerinde herhangi bir sorun oluşuyor mu vs vs…Bunun gibi birçok soruyu kedimize göre cevaplamalıyız. Mamaları onlara göre tercih edersek herhangi bir sorun kalmayacaktır.

 

Mama markalarında Proline kedi maması hakkında bilgi verecek olursak; çeşitleri, faydaları, hangi cinslere göre kedi maması çeşitleri var, protein durumu nasıl, hangi içeriğe sahip inceleyelim:

 

Proline l&r Kuzu Etli Kedi Maması 15 kg:İçerisinde bulunan taurin sayesinde kalp ve göz sağlığında faydalı bir mamadır. Keten tohumu ve doğal minerallerle hazırlanan içeriğiyle kedinize vermeye başladığınız anda onun tüylerindeki parlaklığı ve sağlıklı olan cildini gözle görülür derecede fark edebilirsiniz. Kuzu eti ve pirinç içeren mama tam ve dengeli bir beslenme sağlar kedinize. Günlük beslenme düzeyi ayarlanıp düzenli bir şekilde verildiği zaman kedinizin bağışıklık sistemi güçlendirilir. Tanecikli yapısıyla dişlerini ve diş etlerini koruyup, sağlıklı bir ağız yapısının oluşmasına yardımcı olur. Ciğer aroması, kuzu eti, pirinç, buğday, keten tohumu, mısır, tuz, vitamin d, vitamin e, vitamin a, vitamin c içerisinde bulunan diğer besin gruplarıdır.

 

         Proline Renkli Taneli Tavuklu Kedi Maması 15 kg:Yetişkin kediler için tam ve dengeli şekilde hazırlanmış olan mama içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde kedinizin bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklara karşı direnç göstermesine yardımcı olur. Taurin içermesi onların kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcıdır. Magnezyum oranının düşük olması idrar yollarının sağlıklı olmasını sağlar. Mama yapısı gereği kedinizin dişlerini ve diş etlerini korur. C vitamini içermesi bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcıdır. Kolay sindirim sağlar ve kolay çiğneme sağlar. Daha az bir dışkı yapmasına yardımcı olur. Kalsiyum oranının dengeli ve tam olması onların iskelet yapısında sağlıklı gelişme sağlar. C vitamini ayrıca hücrelerin yaşlanmasını engelleyerek onlara sağlıklı ve uzun bir ömür sağlar.

 

 

 

Proline Cat Balıklı Yetişkin Kedi Maması 1. 5Kg:1 yaşın üstündeki kedilerde günlük düzenli şekilde kullanıldığında; içinde bulunan c vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Çinko ve biyotin kedilerinizin tüylerinin parlak olmasına yardımcı olur ve içerisinde yeterli miktarda bulunur. Kalsiyum ve fosfor oranı iskelet yapılarının sağlıklı şekilde gelişmesine yardımcı olur. Taurin ile kalp ve damar sağlığını korumaya faydalıdır. Dişlerini ve diş etlerini koruyucu özelliktedir. Kolay çiğneme ve sindirme sağlar. Balık etinden kaynaklı omega 3 ve omega 6 yağ asitleri sayesinde sağlıklı ve güçlü bir tüy yapısı oluşturur. Paket açıldıktan sonra kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir.

 

ProLine Tavuklu Yavru Kedi Maması 400 Gr:Yavru, hamile ve emziren kedilere özel formüle edilen mama özellikle yavru kedilerin gelişme döneminde onların en sağlıklı ve yararlı maması durumundadır. Hamile olan kediler ve emziren kediler içinde sağlıklı bir beslenme sağlar. Yüksek kalitede olan proteinler içeren mama aynı zamanda yağ asitleri sayesinde kedinize daha parlak ve sağlıklı bir tüy oluşmasında yardımcı olur. Kedinize başka mama kullanıyorsanız proline kedi maması için geçiş döneminde eski mamanızın oranını ilk 7 gün boyunca artandan azalan şeklinde proline ile karıştırabilirsiniz ve 7. gün sonunda ise artık tamamen proline mama verebilirsiniz.

Proline Kedi Maması

Proline kedi maması çeşitlerinde içerikler aynı olup sadece paket kilo farkları vardır. Kedinizin yemesine göre günlük öğün tüketimine göre, yaşına, boyuna fiziksel aktivitesine göre istediğiniz mamayı seçebilirsiniz. Proline mama kediniz için faydalı, sağlıklı ve onun büyüme ve gelişme döneminde -yavru olan kedilerin- büyük yardımcısıdır.

Bu yazı 136 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak