blogger analytics
Proplan Kedi MamasıProplan Kedi MamasıProplan Kedi Maması

Proplan Kedi Maması

Paylaş
 

Proplan Kedi Maması

Evcil hayvanlarımızın en nadidesi belki de kediler. Bu yönleri ile sokakta yaşamaları oldukça güç zira hassas bedenleri mevsimsel değişiklerinden çok büyük oranda etkiliyor. Uzun süre soğukta kalmaları ve uzun süre sıcakta kalmaları gibi uç mevsimsel hareketlenmeler onların ne yazık ki ölümüne neden oluyor. Araştırmalar Evcil hayvan sahiplenme oranında ciddi bir ilerleme olduğunu gösteriyor fakat henüz yeterli seviyeye ulaşabilmiş değil. Psikologlar ve Doktorlar evcil hayvan ve kedi sahiplenmenin önemli olduğunu vurguluyor. Zira yapılan bir araştırmaya göre çocukken evcil hayvan ile birlikte büyüyen çocukların daha az suça karıştığını ve daha başarılı bireyler olduklarını gösteriyor. Kediler ayrıca son derece temiz hayvanlar olmaları ve alınacak küçük önlemlerle dezenfekte yaşamaları mümkün oluyor.

 

Gelişen ve değişen yaşam koşulları şuan yaşam alanlarını kırsaldan alıp metropollere taşımış durumda ve hayvanlar da insanları bu yolculukta takip ediyor. Zira kendi başına artık hayatta kalmaları tamamen mucizeler ve tesadüflere bağlı. Geçmişte hayvanlar her evde kendine yer bulabilirdi. Örneğin bir evde kedi köpek kümes hayvanları ve küçük ve büyük baş hayvanlar bir uyum içinde yaşayabilirdi. Tavuk sahibi olanlar mutlaka köpek sahibi olurdu. Tilki ve çakallar için son derece iyi birer bekçi olan köpekler ve kemirgenlere karşı son derece başarılı olan kediler adeta güç birliği yaparak köy yaşantısında evler için görünmez bir kalkan vazifesi görürdü. Değişen yaşam koşulları onların bizlerle beraber yaşamalarını imkansız gibi kılsa da artık onlar evlerimizde yerlerini aldılar. Ve yeni görevleri çocuklarımız için arkadaş yalnız yaşayanlar için dost olmak.

 

            Kedi maması Proplan onlar için en ideal besini sağlar. Çünkü sandığımızın aksine kediler bizim yemeklerimizden geriye kalan kısımları yemekten hoşlanmaz çok acıktıkları için bunları yeseler de bu onların ciltlerine olağan üstü zarar vermektedir. Ayrıca sindirim yolu rahatsızlıkları ve böbrek rahatsızlıkları süreç ne kadar uzarsa o kadar çabuk gelecektir. Kediler kesinlikle tuzlu şekerli acılı gıdalardan uzak tutulması gereken canlılardır. Bu onların böbreklerinin iflasını derilerinin dökülmesini ve yara olmasını kalp rahatsızlığı geçirmelerini tetikleyen unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Kedi maması Proplan içeriğinde kesinlikle zararlı katkı maddelerine yer vermemiştir ve tamamen evcil dostlarımızın damak tadına yönelik üretim felsefesi benimsemiştir. Kedilerin en çok sevdiği yiyecekler ile sağlığı harmanlayan Kedi maması Proplan bir çok çeşit ile karşımıza çıksa da Kediler için tavsiye edilen Somonlu ve ton balıklı olması ile dikkat çekmektedir. Çünkü kediler için omega3 çok önemlidir. Ayrıca ciltlerinin kurumasını önlerken tüylerinin daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Proplan Kedi Maması

Kedi maması Proplan üretiminde kesinlikle doğal ürünler kullanmaktadır. Hakiki somon balığı kedilerin günlük protein ihtiyaçlarını karşılayacak en ideal oranda hesaplanmıştır. Düşük protein enerji kaybına yüksek protein ise böbrek iflasına giden bir tehlikedir. İçinde ayrıca vitaminlere de yer veren Kedi maması Proplan E,C selenyum gibi vitamin ve mineraller ile evcil dostlarımızın vücudunda antioksidan etkisi gösterecek ve daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmalarına yardımcı olacaktır. %37 protein %9.5 ham yağ içinde bulunduran ürünler kediler için tespit edilmiş en ideal besin değerleridir. İnternetten sipariş edip kredi kartı ile ve banka kartınız ile satın alabileceğiniz ürünler kapınıza kadar teslim edilecek ve kesinlikle paket içeriği ile paket açıklama bilgileri birbirinin aynısı olacaktır. Çünkü Kedi maması Proplan kedilerin gerçekten yiyeceklerinin en kaliteli olmasını önemsemektedir. Unutulmaması gereken en önemli detay ise mamanın mutlaka taze su ile verilmesi gerektiğidir.

 

Bu yazı 223 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak