blogger analytics
Royal Canin Digetsive Sensitive Konserve Kedi Maması

Royal Canin Digetsive Sensitive Konserve Kedi Maması

Paylaş
 

Royal Canin Digetsive Sensitive Konserve Kedi Maması

Royal Canin Digetsive Sensitive Konserve Kedi Maması

Evcil hayvan beslemek büyük sorumluluk. Eğer evimizde bir evcil hayvan beslemek istiyorsak onunla bir ömür geçireceğimizi unutmamalıyız. Evimizde beslediğimiz kedimiz ya da köpeğimiz bizim çocuğumuz gibi olmalıdır. Evde evcil hayvan besleyebilmenin ilk şartı besleyeceğimiz evcil hayvana uygun bir yaşama ortamı hazırlamaktır. Kedimizin veya köpeğimizin yaşadığımız evde kendine ait bir yatağı, yemek kabı, su kabı bulunmalıdır. Ayrıca ses çıkaran, yuvarlanan veya ısırıp sıkabileceği oyuncakları da olmalıdır. Evimize bir kedi aldığımızda veya sahiplendiğimizde önce kedimize uygun yaşama ortamı hazırlamalı, daha sonra aşılama ve rutin kontrolleri için de bir veteriner bulmalıyız. Aşılar yapılan,parazit tedavileri olan bir kedinin sağlıklı olarak büyümemesi için hiçbir sebep yoktur.

 

Evimizde kedi beslerken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri de kedimizin beslenmesidir. Kedimiz yavruluk döneminden itibaren kaliteli bir mamayla beslenirse hem sağlıklı olarak büyüyecek, hem kemik, diş, bağışıklık sistemleri gelişecek, hem de olması gereken ağırlığa ve boyutlara ulaşabilecektir. Kaliteli bir mamayla beslenen kediler ayrıca sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilmektedirler. Kedimizi beslerken yapabileceğimiz en büyük hata onu kendi yediğimiz gıdalarla beslemektir. Kedimize asla ev yemeği yedirmemeli, salam sosis gibi şarküteri ürünleriyle beslememeliyiz. Ev yemekleri tüm evcil hayvanlar için çok yağlı, çok tuzlu ve baharatlıdır. Kedi ve köpeklerin bağırsak yapılarını olumsuz etkiler ve ilerleyen yaşlarda evcil hayvanımızda çeşitli hastalıklara sebep olabilirler. Salam, sosis gibi şarküteri ürünleri de hem içerdiği tuz oranı, hem baharatları, hem de katkı maddeleri ve renklendiriciler sebebiyle hiçbir evcil hayvanın tüketmemesi gereken ürünlerdir.

 

Kedimizi bir yaşına kadar uygun yavru kedi mamalarıyla beslemeli, bir yaşından sonra ise kedimizin gelişimine, damak tadına ve ırk özelliklerine uygun olarak üretilen yetişkin mamalarıyla devam etmeliyiz. Kedi beslenmesinde çok sıklıkla kuru mamalar tercih edilmektedir. Ancak tekdüze bir beslenme şekli oluşturmamak için kuru ve yaş konserve mamaları dönüşümlü olarak kullanmalıyız. Özellikle kedinizin sindirim konusunda bir hassasiyeti varsa Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması tercih edebileceğiniz en iyi üründür. Sindirim sistemi sorunları yaşayan kediler Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması ile bu sorunlarından kolayca kurtulabilmekte, yaşamını daha sağlıklı ve huzurlu olarak geçirebilmektedir. Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması Yetişkin kediler için hazırlanmıştır. İçerdiği özel sosu ile kedilerinizin severek yiyebileceği bir üründür. İçeriğinde bulunan kümes hayvanı eti, tahıllar, bitkisel proteinler,bitkisel yağlar ve mineraller kedinizin günlük beslenme ihtiyacını tam olarak karşılar.

 

 Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması kedinizin sindirim sistemini destekleyerek sağlıklı bir ürünler sistemin gelişmesine yardımcı olur ve dışkı kokusunun da azalmasını sağlar. Böylece kediniz mutlu ve huzurlu olurken sağlıklı büyüme ve gelişmesini de tamamlar.

Royal Canin Digetsive Sensitive Konserve Kedi Maması

Kedinize sağlıklı bir günlük beslenme planı oluşturmak için Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması ile beraber Royal Canin’in kedilerin ırk ve gelişim özelliklerine göre üretilmiş kuru mamalarını da kullanmalısınız. Ağırlığı dört kilonun üzerinde olan bir kedi için günlük olarak 85 gramlık bir kedi mamasının yanında 35 ya da 40 gramlık bir porsiyon kuru mama vermeniz de yeterli olacaktır. Eğer daha fazla Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması kullanmak istiyorsanız 85 gramlık iki poşet konserveye ek olarak yaklaşık 20 gramlık bir kuru mamadır. Takviyesi de yeterlidir. Ayrıca tüm bunların yanında kedinizin su kabında daima yeteri kadar taze içme suyu da bulundurmanız kedinizin iç organlarını sağlıklı tutmak için çok önemlidir.

 

Bu yazı 210 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak