blogger analytics
Sevimli KedilerSevimli KedilerSevimli KedilerSevimli Kediler

Sevimli Kediler

Paylaş
 

Sevimli Kediler

Kediler evimizde bakımını üstlenmiş olduğumuz canlılardır. Evimize geldiklerinde ürkek ve alışmaya çalışan bu canlılar oyuncu tavırları ile sevgi ve sempatisini kazanmışlar. Günümüzde çok evde kedi besleyenler bulunmaktadır. Kedilerin evde bakımını üstlenmek sahipleri için bir takım sorumluluklar getirmektedir. Bu sorumluluklar kedilerin sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamaları için yapmamız gereken önemli detaylardır. Kedilerin evlerde yaşamları için alışmaları ve ihtiyaçlarının tarafımızca karşılanması gerekmekte olup bunun için, sıcak bir yatak, tuvalet, oynaması için oyuncaklar mutlaka olmalıdır. Kedilerin bu gereçlere rahatça ulaşılabilir olması önemlidir. Kediler evde yaşadıkları zamanda çok uykuyu severler. Bundan dolayı rahat uyku için uygun bir yatak olmalıdır. Tuvalet eğitimi verilmeli ve ona uygun tuvalet alınmalıdır. Bu tuvalet özellikleri uygun olmalı içerisinde koku çıkarmayan özel kum olmalı ve kediler bu kumu eşelemesi durumunda dışarıya kum taşırmayacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Kediler evimizde oyun oynadıklarında bazen eşyalarımıza zarar verebilirler. Bunun için veteriner tarafından tırnakları kütleştirilir. Bu evde bakılan kediler için çok normal bir durumdur. Koltuk, minder gibi eşyaları tırnakları ile yırtma durumundan dolayı.

 

Kediniz belirli aşamalarda veteriner tarafında muayenesi yapılmalı ve aşısı olmalıdır. Aşı kartları sahiplerinden bulunmalıdır. Kediler beslenme konusunda problemli canlılar olduğundan mama seçimi çok önemlidir. Seçilen mama kediniz için mutlaka uygun olmalıdır. Kedinizin yaş, ırk, kilosuna göre mama seçimi yapılması gerekmektedir. Kediler için uygun olmayan mamalar onların sağlıkları açısından kötü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bundan dolayı kedi sahipleri uygun olan mama almaları kedilerin sağlıklı ve uzun ömürlü yaşaması için önemlidir. Bunun için çok seçici ve detaylı olmak gerekmektedir.

 

Uygun Kedi Maması Seçimi

 

Kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için seçilen mama içerik olarak yüksek oranda taze et ile başlamalıdır. Protein ve dengeli mineraller ile takviye yapılmış olmalıdır. Kediler için alerjik reaksiyon problemi yaratan içeriğinden tahıl ve tahıl ürünleri barındıran mamalar seçilmemelidir. Kediler için bu ürünlerin besin değeri bulunmamaktadır. Ayrıca seçilen mama doğal ve katkısız olmalıdır. Kedilerin beslenmesi için seçmiş olduğumuz mama kaliteli ve kediler için uygun olmalıdır.

Bu konuda gerçekten çok hassas davranılmalı ve seçilen mamanın uygunluğu kontrol edilmelidir. Kedi mamalarında dengesiz oranda fosfor ve magnezyum olması kediler için uygun değildir. Hastalanmalarına sebep olur. Kötü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

 

            Matisse Biftekli Parça Etli Soslu Kedi konservesi bu mamanın kedileri için uygun mu? kullanabilir miyiz? inceleyelim.

 

Bu mamanın içeriğinde yüksek miktarda sığır eti bulunmaktadır. Bu et tamamen taze ve kaynağı belli olan etlerden parça parça yapılarak kedilerin ağız ve diş sağlığı düşünülerek üretilmiştir. Mama içerisinden doğal biftek sosu hazırlanmış ayrı bir tat vermesi için mamaya takviye edilmiştir. Ayrıca protein ve dengeli mineraller kullanılmıştır. Kedilerin kaybetmiş olduğu enerjiyi geri kazandıran mamadır. Kediler için kullanımı uygun, içeriğinden kaliteli ve besin değerleri yüksek kaliteli ve maliyet açısından uygun mamadır.

 

İçerisinden vitaminler bulunmaktadır. Tahıl ve tahıl türevi ürünler içermemektedir. Tatlandırıcı ve renklendirici içermez. Kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için teknolojik ortamda üretilmiş, taze ve güvenilir ürünlerin kullanıldığı kediler için eşsiz bir lezzetidir. Kedilerin hayır demesi mümkün olmayan lezzet açısından beğeni toplayan mamadır. Veteriner hekim tarafından önerilen, pratik kullanım ambalajları olan, geniş dağıtım ağı ile tüm dünyada kullanılması için dağıtılmıştır.

Sevimli Kediler

Matisse Biftekli Parça Etli Soslu Kedi konservesi tüm büyük marketlerde ve web sitesi üzerinden online satış yapan tüm sitelerde uygun ve avantajlı kampanyalar ile alabilirsiniz. Her çeşit maması bulunan Matisse mamaları kedilerin besin değeri yüksek ve dengeli beslenmeleri açısından kullanıma uygun ve teknolojik ortamlarda üretilmiş ve kaliteden ödün vermeyen müşteri memnuniyeti kalite ölçü kaynağı olarak benimsemiş bir mamadır. Kediler için keyifle ve lezzetle tüketilmesi ve onların sağlıklı yaşaması için üretiyor ve kontrollerini yapıyoruz. Kedilerin sağlıklı uzun ömür yaşamasında katkımız olması çok iyi.

Bu yazı 256 kere okundu.
Etiketler:
Sevimli Kediler
  • Site Yorum

Bir yorum bırak